Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Sepete Git

Piz Buin Hassas Ciltler için Güneş Losyonu SPF 50+

Piz Buin

69,90 TL 34,90 TL KDV Dahil

%50 İndirim

Allergy Sun Sensitive Skin Lotion

FAYDALAR

Güneşe karşı hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiştir, hızla emilir ve güneşe karşı hassas cildi yatıştırmak için saatlerce etkisini koruyan bir nemlendirme sunar.

PIZ BUIN® Alerji Hassas Ciltler için Güneş Losyonu tere ve suya karşı dayanıklıdır.

TALİMATLAR

Güneşe çıkmadan önce cildinize eşit ve bol miktarda uygulayınız. Yeterli miktarda uygulanmazsa koruma düzeyi önemli oranda azalacaktır. Özellikle terledikten, yüzdükten veya kurulandıktan sonra sıklıkla yeniden uygulayınız. Öğle saatlerinde güneşten kaçınınız ve güneş koruyucunuzu uygulamış olsanız bile güneşte çok uzun süre kalmayınız. Bebekleri ve küçük çocukları güneşe direkt olarak maruz bırakmayınız.

ML ÇEŞİTLERİ

200ml

 • İÇERİKLER ve TEKNOLOJİLER_
  • GELİŞMİŞ UVA/UVB GÜNEŞ FİLTRESİ SİSTEMİ

   Uzman bir güneş bakım markası olarak, siz güneşin tadını çıkarırken doğru bronzluk ve korunma dengesini sunmak için yenilikçi teknolojiler kullanıyoruz.

   Gelişmiş UVA/UVB güneş filtresi sistemlerimizin her biri, PIZ BUIN® tarafından geliştirilmiş güçlü birer güneş koruma teknolojisidir. Bu teknolojiler, sundukları ışık etkisi ile değişmeyen etkili ve geniş sprektrumlu UVA ve UVB koruması ile, PIZ BUIN® ürünlerinin Avrupa Komisyonunun güneş koruma ürünlerine ilişkin en güncel tavsiyelerine uygun olmasını sağlar.

   Gelişmiş tüm UVA/UVB güneş filtresi sistemlerimiz UVA ve UVB ışınlarından korunmaya yardımcı olur.

   UVB ışınları, diğer adıyla “yakıcı ışınlar”, cilt yüzeyine zarar verirler ve güneş yanıklarının birincil nedenidirler.

   UVA ışınları, diğer adıyla “yaşlandırıcı ışınlar” ise, cildin daha derin tabakalarına nüfuz ederek, kolajene ve elastine zarar verirler ve bu da erken yaşlanmaya ve kansere neden olabilir.

   Gelişmiş UVA/UVB güneş filtresi sistemleri, UVA ışınlarının ciddi etkilerine karşı korumanın yanı sıra, cildinizi güneşe ve güneşin uzun vadeli zararlarına karşı korumaya yardımcı olacak UVA ve UVB filtreleri içerir.  Ürünlerimiz, UVA/UVB spektrumunun çoğuna karşı etki göstererek, cildiniz için geniş kapsamlı bir koruma sağlar. 

  • FEVERFEW PFE™

   FEVERFEW bitkisi, Balkan Yarımadasındaki dağ fundalıkları ve kayalık zeminlerde yetişmektedir. PIZ BUIN® in bağlı bulunduğu Johnson & Johnson şirketi, aktif içerikleri koruyan ama alerjiye neden olabilecek istenmeyen bileşenleri gideren yeni bir ekstraksiyon süreci uygulamış ve cilt bakımında kullanabilmek için bu yenilikçi özütün patentini almıştır.

   FEVERFEW PFE™ cilt üzerinde nasıl bir etki gösteriyor?

   FEVERFEW PFE™ bitki özütü, son derece etkili yatıştırıcı ve antioksidan bir maddedir. In vitro çalışmalarda, adaçayı, yeşil çay, siyah çay, C vitamini ve E vitamini de dahil, tüm diğer önemli özütlerden daha yüksek bir antioksidan artırıcı özelliği olduğu kanıtlanmıştır. Ciltteki kızarıklıkların yatışmasına yardımcı olur, UV ışınlarından zarar görmüş cilt hücrelerinin direncini onarır ve cilt hücrelerini güneşe karşı güçlendirir*. Bu maddenin etkinliği PIZ BUIN® ana şirketi Johnson & Johnson tarafından gerçekleştirilen ve yıllarca süren kapsamlı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu alanda cilt bakımı ve kozmetik alanlarındaki uygulamaları da kapsayan çeşitli patentler vardır.
   Kaynak: Parthenolide-depleted Feverfew (Tanacetum parthenium) cildi UV ışınlarından ve yüzeysel etkilerinden korur, Arch Dermatol Res (2008) 300:69–80

   Şekil 1.
   FEVERFEW PFE™, hücre değişimine karşı korunmaya yardımcı olur, UVB kaynaklı eritemi azaltır ve UV hasarı olan hücrelerin onarılmasına yardımcı olur.
   UVB kaynaklı eritem ve kızarıklıkta %60’a kadar düzelme. 
   Kaynak: Arch Dermatol Res Şubat 2008’de yayınlanan Johnson & Johnson çalışması; 300 (2) 69-80, 12 gönüllü üzerinde gerçekleştirilen randomize, plasebo kontrollü, çift kör çalışma.

   Şekil 2.
   FEVERFEW PFE™, cilt hücrelerinin bütünlüğünü* korumaya ve güneşe karşı dirençlerini artırmaya yardımcı olan doğal süreçleri destekleyerek güneş yanıklarına karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. 
   Kaynak: Johnson & Johnson AR&GE, Yöntem:  Örnek insan cildine UV ışını uygulaması ve tetiklenen güneş yanığına maruz kalan hücrelerin değerlendirilmesi. 

   * In vitro test

  • CALMANELLE®

   Cildin güneşe karşı direncini* artırmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış eşsiz bir güneş kalkanıdır. Calmanelle®, güçlü bir antioksidan olan Feverfew PFE™ ile birleşerek hassas ve kolay tahriş olan ciltler için özel olarak geliştirilmiş nazik bir yatıştırıcı formül oluşturur ve cilt hücrelerinin güneşe karşı toleransını* arttırmaya yardımcı olur.

   * In vitro test

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.