Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Sepete Git

Piz Buin Ultra Hafif Formüllü Nemlendirici Güneş Spreyi SPF 30

Piz Buin

54,90 TL 30,90 TL KDV Dahil

%43 İndirim

Ultra Light Hydrating Sun Spray

FAYDALAR

Gelişmiş UVA/UVB filtreleriyle anında ve etkili güneş koruması sağlar. Güçlü bir antioksidan* olan FEVERFEW PFE™ ile zenginleştirilmiş içeriği ile erken cilt yaşlanmasının engellenmesine yardımcı olur. Çok hafif, yağsız ve yapışkan olmayan formülü ile hızlıca emilirken, ciltte beyaz kalıntı bırakmaz. Uzun süreli nemlendirme sağlayarak cildinizin güneşlenme sırasında yumuşak ve esnek kalmasını sağlar

PIZ BUIN® Ultra Hafif Güneş Spreyi tere ve suya karşı dayanıklıdır.

PIZ BUIN® Ultra Hafif Güneş Spreyi tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. Tüketicilerimize, PIZ BUIN® Ultra Hafif Güneş Spreyi hakkında ne düşündüklerini sorduk**.

Tüketicilerin  %100’ü  :

 • Anında emildiğini
 • Çok hafif bir dokusu olduğunu
 • Yağsız olduğunu

Tüketicilerin  %95’i  :

 • Tüm gün nemlendirme özelliğini hissettiklerini belirtti

SPF SEÇENEKLERİ

15 - 30

TALİMATLAR

Güneşe çıkmadan önce cildinize eşit ve bol miktarda uygulayınız. Yeterli miktarda uygulanmazsa koruma düzeyi önemli oranda azalacaktır. Özellikle terledikten, yüzdükten veya kurulandıktan sonra sıklıkla yeniden uygulayınız. Öğle saatlerinde güneşten kaçınınız ve güneş koruyucunuzu uygulamış olsanız bile güneşte çok uzun süre kalmayınız. Bebekleri ve küçük çocukları güneşe direkt olarak maruz bırakmayınız. Yüze direkt olarak sıkmayınız. Önce elinize sıkıp sonra yüzünüze uygulayınız. Kullanmadan önce çalkalayınız.

*In vitro

**21 gönüllü üzerinde, günde en az bir kez olmak üzere 1 haftalık uygulamada SPF 30 Güneş Spreyi ile elde edilen özdeğerlendirme sonuçları.

 • İÇERİKLER ve TEKNOLOJİLER_
  • GELİŞMİŞ UVA/UVB GÜNEŞ FİLTRESİ SİSTEMİ

   Uzman bir güneş bakım markası olarak, siz güneşin tadını çıkarırken doğru bronzluk ve korunma dengesini sunmak için yenilikçi teknolojiler kullanıyoruz.

   Gelişmiş UVA/UVB güneş filtresi sistemlerimizin her biri, PIZ BUIN® tarafından geliştirilmiş güçlü birer güneş koruma teknolojisidir. Bu teknolojiler, sundukları ışık etkisi ile değişmeyen etkili ve geniş sprektrumlu UVA ve UVB koruması ile, PIZ BUIN® ürünlerinin Avrupa Komisyonunun güneş koruma ürünlerine ilişkin en güncel tavsiyelerine uygun olmasını sağlar.

   Gelişmiş tüm UVA/UVB güneş filtresi sistemlerimiz UVA ve UVB ışınlarından korunmaya yardımcı olur.

   UVB ışınları, diğer adıyla “yakıcı ışınlar”, cilt yüzeyine zarar verirler ve güneş yanıklarının birincil nedenidirler.

   UVA ışınları, diğer adıyla “yaşlandırıcı ışınlar” ise, cildin daha derin tabakalarına nüfuz ederek, kolajene ve elastine zarar verirler ve bu da erken yaşlanmaya ve kansere neden olabilir.

   Gelişmiş UVA/UVB güneş filtresi sistemleri, UVA ışınlarının ciddi etkilerine karşı korumanın yanı sıra, cildinizi güneşe ve güneşin uzun vadeli zararlarına karşı korumaya yardımcı olacak UVA ve UVB filtreleri içerir.  Ürünlerimiz, UVA/UVB spektrumunun çoğuna karşı etki göstererek, cildiniz için geniş kapsamlı bir koruma sağlar. 

  • FEVERFEW PFE™

   FEVERFEW bitkisi, Balkan Yarımadasındaki dağ fundalıkları ve kayalık zeminlerde yetişmektedir. PIZ BUIN® in bağlı bulunduğu Johnson & Johnson şirketi, aktif içerikleri koruyan ama alerjiye neden olabilecek istenmeyen bileşenleri gideren yeni bir ekstraksiyon süreci uygulamış ve cilt bakımında kullanabilmek için bu yenilikçi özütün patentini almıştır.

   FEVERFEW PFE™ cilt üzerinde nasıl bir etki gösteriyor?

   FEVERFEW PFE™ bitki özütü, son derece etkili yatıştırıcı ve antioksidan bir maddedir. In vitro çalışmalarda, adaçayı, yeşil çay, siyah çay, C vitamini ve E vitamini de dahil, tüm diğer önemli özütlerden daha yüksek bir antioksidan artırıcı özelliği olduğu kanıtlanmıştır. Ciltteki kızarıklıkların yatışmasına yardımcı olur, UV ışınlarından zarar görmüş cilt hücrelerinin direncini onarır ve cilt hücrelerini güneşe karşı güçlendirir*. Bu maddenin etkinliği PIZ BUIN® ana şirketi Johnson & Johnson tarafından gerçekleştirilen ve yıllarca süren kapsamlı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu alanda cilt bakımı ve kozmetik alanlarındaki uygulamaları da kapsayan çeşitli patentler vardır.
   Kaynak: Parthenolide-depleted Feverfew (Tanacetum parthenium) cildi UV ışınlarından ve yüzeysel etkilerinden korur, Arch Dermatol Res (2008) 300:69–80

   Şekil 1.
   FEVERFEW PFE™, hücre değişimine karşı korunmaya yardımcı olur, UVB kaynaklı eritemi azaltır ve UV hasarı olan hücrelerin onarılmasına yardımcı olur.
   UVB kaynaklı eritem ve kızarıklıkta %60’a kadar düzelme. 
   Kaynak: Arch Dermatol Res Şubat 2008’de yayınlanan Johnson & Johnson çalışması; 300 (2) 69-80, 12 gönüllü üzerinde gerçekleştirilen randomize, plasebo kontrollü, çift kör çalışma.

   Şekil 2.
   FEVERFEW PFE™, cilt hücrelerinin bütünlüğünü* korumaya ve güneşe karşı dirençlerini artırmaya yardımcı olan doğal süreçleri destekleyerek güneş yanıklarına karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. 
   Kaynak: Johnson & Johnson AR&GE, Yöntem:  Örnek insan cildine UV ışını uygulaması ve tetiklenen güneş yanığına maruz kalan hücrelerin değerlendirilmesi. 

   * In vitro test

  • GLISERİN

   Gliserin, suyu kendine çekip ciltte tutulmasını sağlayarak, ciltte iyi bir nemlenme düzeyinin korunmasına yardımcı olur. 

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.