Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla

Rosense Gül Suyu 250 ml

Rosense

30,00 TL 25,00 TL KDV Dahil

%16 İndirim

Rosense Gülbirlik Gülsuyu 250 ml

ROSENSE - GÜLBİRLİK

GÜLSUYU 250ML   % 100 Doğal

Hiçbir katkı maddesi içermez ,

Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında elde edilir ,

Doğal tonik etkisi sağlar ,

Cildi nemlendirir, doğal nem dengesine kavuşturur ,

Cilde taze ve duru bir görünüm sağlar ,

Sıkılaştırıcı özelliği ile gözeneklerin

tıkanmasını önler.  

 

GÜLBİRLİK GÜLSUYU 250ML (% 100 DOĞAL):

Gül suyu Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında %100 doğal olarak elde edilen ve kimyasal katkı maddesi  içermeyen doğal toniktir. Cildinizi nemlendirerek doğal nem dengesine kavuşturur. taze , duru bir görünüm kazandırır.. Antiseptik özelliği ile sivilce oluşumlarını önler. Sıkılaştırıcı özelliği sayesinde gözeneklerin tıkanmasını, siyah nokta oluşumlarını engeller. Cildin hassasiyetini yatıştırır. Düzenli kullanımda cilt lekeleri için faydalıdır.  Göz altını gülsuyu ile temizlemek daha önce oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesi sağlanır.

   Cilt içten ve dıştan olan etkiler  sonucu yıpranır ve yaşlanır. Bu etki ile derinin iç tabakasında  bulunan kolajen ve derinin elastikiyetini sağlayan elastin lifleri azalır. Böylelikle deri incelir , kuruluk başlar ,kırışıklık ve elastikiyet kaybı görülür. Bu doğal değişikliklere güneşin olumsuz etkisi , strese maruz kalma , sigara  tüketimi ve alkol kullanımı da eklenirse bu süreç hızlanır. Cildi bu etkenlerden uzak tutmak için bakım yapmak gerekir. İyi bir temizlik ve nemlendirme ile bu olumsuz durumlar azaltılabilir. Rosense gül suyu cildin ihtiyacı olduğu nemi fazlasıyla cilde kazandırır. Epidermis üzerinde nem dengesini kurarak, cildin kurumasını , elastikiyetsiz görüntü kazanmasını engeller. Gül çiçeklerinin işlenmesi esnasında elde edilen gül suyuna hiçbir katkı maddesi ilavesi olmaksızın şişelenmesiyle oluşan Rosense gül suyu %100 doğaldır. doğal tonik etkisi ile cildi nemlendirir ve doğal nem dengesine kavuşturur. Cilt gözeneklerinin tıkanmasını engelleyen sıkılaştırıcı özelliği sayesinde cildin daha taze ve güzel görünmesini sağlar. Isparta’nın bütün dünyaca tanınmış güllerinden elde edilir. %100 saf olması hiçbir katkı maddesi içermemesi nedeniyle dünyada tektir. Cildin doğal nem dengesine ulaşmasını sağlayan doğal tonik etkisi ile cildi besler, dokuları gerginleştirir ve temizler. Cilt bakımında ve makyaj temizliğinde de kullanılır. Cilt lekeleri için her gün düzenli şekilde temizlendiği takdirde ciltteki lekelerin zamanla kaybolduğu gözlemlenmiştir.


Gül suyu göz altı morlukları içinde aktif şekilde kullanılır. Göz altlarında oluşan morluklar ve torbalar için gül suyu kullanımı çok faydalıdır. Göz altını gül suyu ile temizleyerek yapılan bu işlem ile daha önce oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesinde oldukça etkilidir.

KULLANIMI :temizlenmiş cilde pamuk yardımı ile göz dahil günde 2 kez uygulanır. Tüm ürünlerimiz için olduğu gibi gül suyu için de saklama koşulları güneş almayan serin yer özellikle yaz aylarında buzdolabınızın kapak kısmında muhafaza ediniz. 

 

GÜLSUYU:

Gül yağı üretimi esasında elde edilen yağlı suyun (mayanın) bire bir oranında damıtılmış, saf, temiz ve sıcak su ile karıştırılması sonucunda elde edilen gül kokulu doğal sudur. Doğal olarak üretilen gül suları defalarca filitreden geçirilerek, şişelere dolumu yapılır ve ambalajlanıp satışa sunulur. Gül sularının doğal olması, zararlı madde içermemesi nedeniyle bazı yiyecek maddeleri ve tatlılarda aroma olarak, cildi besleyici ve dokuları gerginleştirici özelliği nedeniyle vücut ve makyaj temizliğinde kullanılmaktadır.

GÜL SUYU ÜRETİMİ: 
Gülsuyu, Rose Damascena (Yağ Gülü) patellerinin basınç altında su buharı destilasyonu metodu ile gül yağı üretimi sırasında elde edilen bir yan ürünüdür. Gülsuyu ikinci destilasyondan arta kalan yağlı sulu çözelti ile destilasyon kazanında kalan kazan iç suyu ile eşit oranda karıştırılması ile elde edilir.

 

 

 

  GÜL SUYUNUN FAYDALARI 

  • Isparta bölgesi gül çiçeklerinin işlenmesiyle elde edilen Rosense Gülsuyu hiçbir katkı maddesi içermez, %100 saftır.
  • Rosense Gülsuyu cildinize nem vererek dengesine kavuşturur,.
  • Tonik etkisi yaratır, gözenekleri sıkılaştırarak siyah nokta oluşumunu engeller.
  • Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcıdır.
  • Tıraş sonrası kullanılabilecek ideal bir losyondur.
  • Banyo suyuna katarsanız cildinizi rahatlatır.
  • Gül suyu yüzünüzdeki kırışıklar için faydalıdır ve yeni kırışıkların oluşmasını engeller.
  • Gül suyu güzelliğinizi bozan sivilceler için çok faydalıdır. Antiseptik özelliği ile cildin sterilizasyonunu sağlar
  • Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz altında oluşmuş yağ bezelerine, yorgunluktan oluşan göz altı morlukları için faydalıdır.
  • Gül suyunun sayısız faydaları arasında antibakteriyel, yatıştırıcı, tedavi edici ve antiseptik özellikleri yer alır. A, C, D, E ve B3 gibi flavonoid ve vitaminler açısından çok zengindir. vücudumuza faydalı besleyici maddeler ve minerallerle zenginleştirip böbrek enfeksiyonu ve kalp hastalığı riskini azalttığı gibi sindirim sorunlarını ve sinir gerilimini giderir, paradontoz gibi hastalıkların neden olduğu diş ağrılarını ve göz tahrişini geçirir.

TAKLİT ÜRÜNLER SAĞLIĞINIZI TEHDİT EDEBİLİR...

Son zamanlarda halkımız tarafından gerçek doğal gül ürünleri olarak algılanan taklit ürünlerin piyasada giderek artış gösterdiğini gözlemlemekteyiz.Bu ürünler bazı satıcılar tarafından tüketiciye Gülbirlik veya Rosense gül ürünleri olarak tanıtılmakta veya algılatılmaktadır. Rose… ile başlayıp, gerek isim gerekse ambalajı ile Rosense’in taklitlerinin piyasaya sürüldüğü görülmektedir.
Örneğin: Gülsuyu
Gerçek Gülsuyu saf ve %100 doğal olarak Gülyağı üretimi esnasında damıtma yöntemi ile üretilmiş olup hiçbir katkı maddesi içermez. Gerçek Gülsuyu elde etmek için mutlaka Gül yağı üretimi yapmak gerekir.
Piyasada satılan taklit gülsuyu esans gibi katkı maddeleri içermekte olup, cildinize uygulandığında beklenen yararı sağlamadığı gibi ciddi zarar verebilmektedir.
Gül suyunun cilt bakımı, gıda ve bebek bakımı gibi alanlarda kullanımı ürünün %100 saf olmasını gerektirmektedir. Rosense ürünleri alırken GÜLBİRLİK logosuna dikkat ediniz ve taklitlerinden sakınınız

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.